12.2.2019

Jant alırken ve seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Bir aracın aks sistemine bağlı olan hareketli parçalardan biri olan oto jant, güvenli sürüş, konforlu yolculuk ve performans açısından çok önemlidir. Peki, oto jant seçimi nasıl olmalı?
Oto Jant Seçiöinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1. Jantın markası, çok da önemsenmeyecek bir konu değildir. Kaliteli jant markaları araştırılmalı ve tercihler bu yönde yapılmalıdır.

2. Jant seçimi kadar nerede takılacağı konusu da önemlidir. Bu nedenle oto jant taktırma işi için profesyönel adresler tercih edilmelidir.

3. Jant seçiminde aracınızın orijinal lastik-jant ebadı dikkate alınmalıdır.

4. Jant üzerinde TSE belgesi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Birçok kişi jantları, aracın çekiciliğini artıran bir dış görünüm unsuru olarak görmektedir. Fakat jantlar, yalnızca aracın görünümünü etkilemekle kalmayıp; aracın performansını ve yol tutuşunu önemli seviyede etkilemektedir.
Otomobil teknolojisinde kısa vadede yaşanmış olan hızlı gelişmeler, aracın motor ve karoser kısımları kadar jant tasarımlarını da etkilemiştir. Jantların ağırlıkları, ölçüleri, konstrüksiyon ve dizaynında yapılmış olan değişiklikler, araçların performanslarını ve yol tutuşlarını olumlu yönde ve önemli ölçüde arttırmaktadır. Ayrıca son yıllarda yapılmakta olan araştırmalar, jantların fren sisteminin soğutulmasında da önemli bir rol üstlendiklerini ortaya koymuştur.
Jantların hazırlığı aşamasında, mümkün olduğunca dayanıklılığının arttırılması için kollu tasarımlar yapılmasına özen gösterilmektedir. Araç yol alırken; jantın rotasyonuyla sirküle edilmekte olan hava, kolların arasından fren diskine iletilmektedir ve böylelikle frenlerin daha verimli olması sağlanmaktadır.

EN SON EKLENENLER

Lastik seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Aracınızın lastik ebatlarını bilmeniz gerekir, kafanıza göre lastik alamazsınız aracınıza. Araç kullanım kataloğunda yazan, araç boyuna uygun lastiği seçmeniz gerekir.

Araç lastik bakımı nasıl yapılır?

Araç lastik bakımında nelere dikkat etmek gerekir.

Çelik jantlar gerçekten çelik alaşımlı mıdır ?

Çelik jantlar gerçekten çelik mi ihtiva eder.

Jant ölçüsü ve jant çeşitleri

Jant ölçüleri ve çeşitleri hakkında merak ettikleriniz.

Jantlarda sorun olduğunu nasıl anlarım ?

Jantlarınızda sorun olup olmadığına karar vermek biraz tecrübe gerektirir. Ancak kabaca inceleyeceğiniz hususlar şunlar.

Jant Tamiri Güvenli Mi?

Jantlarınızı tamir ettirmek istiyorsunuzve bu konuda endişeleriniz var. Sakın endişe etmeyin işi uzmanına bırakın rahat edin.

Jant tamiri nerelerde yapılır ?

Jant tamirinde doğru adresi seçmek hayat kurtarır.

Jant tamiri fiyat aralığı nedir. Ücret tarifesi nasıl uygulanır ?

Jant tamirinde jantın genel durumu mutlaka görülmeli ve değerlendirme buna göre yapılmalıdır.

Jant alırken ve seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Jant alırken ve seçerken dikkat etmenizgereken hususlar.

Jant tamiri nasıl yapılır ?

Jant tamiri için uzman ellerde doğru malzeme kullanmak birinci önceliktir. Jant tamir uygulamalarımızı sitemizin jant tamiri kısmında görebilirsiniz.
İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN

Copyright: Genç Jant

biltekweb.net