12.2.2019

Jant tamiri nasıl yapılır ?

Çukura düştüğünüzde, kazalarda veya sürtme sonucu hasarlı jantlarınız tamir edilebilir. Bu jantlar demir, çelik, aluminyum alaşımlı olabilir. Her durumda jantınızın tamir edilmesi mümkündür. Jantların nasıl tamir edildiğini merak ediyorsanız aşağıda paylaşacağımız videoyu izleyebilirisiniz.

Sizlerle birkaç ipucu paylaşmak istiyoruz. Eğer jantlarınızda hasar sonucu yamulma durumu söz konusu ise bu durum balans ayarlarınızın da bozulduğu anlamına gelir. Yani jantlarınız düzeltilmeden hiçbir şekilde balans ayarı yaptırmayınız. İlk önce jantları kontrol ettirin. Ardından yamuk olanlar varsa tamir ettirin. Tekar orjinal haline getirildiğinde ve jantlar eski oval halini kazanmışsa artık balans yaptırabilirsiniz.

Jantların yamuk olduğunu anlamak oldukça basit. Lastikler olduğu yerde dönerken eksendeki kaymalar sayesinde jantın hasarlı olup olmadığını basit bir şekilde anlayabilirsiniz.

Jantlar hava basınçlı preslerle düzeltilmektedir. Hasarlı yere bu basınclı pres uygulanır. Böylece yamuk olan kısım eski haline getirilir.

EN SON EKLENENLER

Lastik seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Aracınızın lastik ebatlarını bilmeniz gerekir, kafanıza göre lastik alamazsınız aracınıza. Araç kullanım kataloğunda yazan, araç boyuna uygun lastiği seçmeniz gerekir.

Araç lastik bakımı nasıl yapılır?

Araç lastik bakımında nelere dikkat etmek gerekir.

Çelik jantlar gerçekten çelik alaşımlı mıdır ?

Çelik jantlar gerçekten çelik mi ihtiva eder.

Jant ölçüsü ve jant çeşitleri

Jant ölçüleri ve çeşitleri hakkında merak ettikleriniz.

Jantlarda sorun olduğunu nasıl anlarım ?

Jantlarınızda sorun olup olmadığına karar vermek biraz tecrübe gerektirir. Ancak kabaca inceleyeceğiniz hususlar şunlar.

Jant Tamiri Güvenli Mi?

Jantlarınızı tamir ettirmek istiyorsunuzve bu konuda endişeleriniz var. Sakın endişe etmeyin işi uzmanına bırakın rahat edin.

Jant tamiri nerelerde yapılır ?

Jant tamirinde doğru adresi seçmek hayat kurtarır.

Jant tamiri fiyat aralığı nedir. Ücret tarifesi nasıl uygulanır ?

Jant tamirinde jantın genel durumu mutlaka görülmeli ve değerlendirme buna göre yapılmalıdır.

Jant alırken ve seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Jant alırken ve seçerken dikkat etmenizgereken hususlar.

Jant tamiri nasıl yapılır ?

Jant tamiri için uzman ellerde doğru malzeme kullanmak birinci önceliktir. Jant tamir uygulamalarımızı sitemizin jant tamiri kısmında görebilirsiniz.
İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN

Copyright: Genç Jant

biltekweb.net